|      22806155 (21)98+    

پنج شنبه, 05 -2667 19:32

کانادا

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخذ اقامت در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا چگونه می باشد؟
آیا کانادا کشوری مهاجرپذیر است؟
راه هایی که میتوان از طریق آن اقامت کانادا را اخذ نمود کدامند؟
آیا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر است؟
آیا کسانی که در کشور کانادا تحصیل میکنند میتوانند بعد از تحصیل در این کشور بمانند.برای مهاجرت به کانادا کدام راه توصیه میشود؟

ارزان ترین,سریع ترین,ساده ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟در این نوشتار سعی شده که به راه های مهاجرت به کانادا هرچند مختصر اشاره شود و متقاضی با توجه به شرایط خود بهترین راه ممکن را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کند.

 کانادا کشوریست که نسبت به وسعت خود جمعیت کمی دارد.به همین منظور دولت کانادا برای تامین نیروی کار و جمعیت متناسب با وسعت خود برنامه های متفاوتی را برای جذب نیروی کار و در کل مهاجر به کار میبرد. برای مهاجرت به کانادا نیز مانند همه کشورها راه های گوناگونی وجود دارد که میتوان به راه های مهاجرت از طریق سیستم خون و خاک,ازدواج و خویشاوندی,پناهندگی ,نیروی متخصص کار,سرمایه گذاری,خوداشتغالی و…. اشاره نمود.

 

 

  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 

به منظور تحصیل در کانادا از طریق دوره کوآپ، داشتن هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا و پرداخت هزینه ویزا الزامیست. هزینه دوره های کوآپ به طور میانگین برای دوره های یکساله 12500 دلار کانادا، دوره های دو ساله 24 تا 25 هزار دلار و برای دوره های بیست ماهه 25 هزار دلار کانادا می باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که این هزینه ها متغیر بوده و ممکن است بالاتر و یا پایینتر از میزان اعلام شده باشند.

تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op ) و شرایط و مدارک مورد نیاز آن
تحصیل با تضمین کار در کانادا( co-op) نیازمند داشتن شرایط خاص و همچنین تهیه و ارائه مدارکی است که متقاضی با داشتن آن درخواست ویزای تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op)را به سفارت این کشور می دهد.

 

از جمله نکات تحصیل در کانادا از طریق کوآپ می توان به داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس رشته های مورد نیاز، مدرک زبان انگلیسی و تمکن مالی مورد نیاز برای طول دوره تحصیلی و امکان درخواست آنلاین یا حضوری اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op):
تکمیل فرم درخواست ویزا
- عکس پاسپورتی
- پاسپورت معتبر
- رسید پرداخت هزینه ویزا
- رسید اثبات تمکن مالی مورد نیاز
- سابقه کاری مرتبط

 

 مهاجرت به کانادا از طریق کار


برنامه ی ویزای کار کانادا، مهاجرت کارآفرینان با مهارت را هدف قرار داده تا کسب و کار جدید و نویی را در کانادا به وجود بیاورد که شغل هایی را برای کانادایی ها ایجاد نموده و رقابت در یک مقیاس جهانی را به وجود بیاورد.

به جز شهروندان کانادا و مقیمان دائم این کشور، تمامی ساکنین کانادا برای کار کردن در این کشور پهناور به اخذ مجوز کار از کشور کانادا یا به طور مشخص از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا نیاز دارند.

نکاتی پیرامون اخذ مجوز کار در کانادا
• فعالیت هایی که براساس آن کشور کانادا برای آنها مجوز کار صادر می کند، محدود به فعالیت های خاصی می شوند که از سوی آن دولت اعلام می شود و برای توسعه ی اقتصاد کشور کانادا مفید و ارزشمند می باشد.
• برای اخذ این مجوز نیاز به شرکت یا کارفرمایی است که شهروند یا مقیم دائم این کشور است.
• مجوز کار از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا به صورت موقت صادر خواهد شد که البته قابل تمدید در خاک این کشور خواهد بود.
• ضروری است اداره منابع انسانی و توسعه کانادا تایید کند مجوز کاری را که از سوی اداره مهاجرت صادر می شود اثر منفی بر اقتصاد کانادا نخواهد داشت.
• برای گرفتن این تاییدیه شغل مورد نظر باید به مدت یک ماه در سه نقطه مختلف کانادا آگهی شود ، اگر افرادی باشند که شهروند کانادا محسوب می شوند و یا اقامت دائم این کشور را دارا می باشند و برای شغل مورد نظر تشخیص داده شوند اداره ی مذکور در خواست مجوز آنها را رد خواهد کرد.

در موارد زیر نیاز به اخذ تاییدیه اداره منابع انسانی و توسعه درکانادا نمی باشد:

۱)فعالیت مورد نظر دارای امتیاز های اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی قابل توجهی برای این کشور باشد.
۲)فعالیت مورد نظر جزء فعالیت هایی باشد که یک دانشجوی بین المللی به عنوان اتمام دوره ی تحصیل خود باید آن را بگذراند.
۳)زمانی که شخصی دارای ویزای تحصیلی یا مجوز کار در این کشور باشد، همسران چنین اشخاصی برای دریافت مجوز کار نیاز به تایید این اداره ندارند.
۴)در مواقعی که اشخاص خارجی تحت عناوینی مانند پناهندگی نیاز به حمایت دولت کانادا داشته باشند.
۵)شغل مورد نظر جزء آن دسته از فعالیت هایی باشد که در معاهده های تجاری بین المللی از آنها حمایت شده است.
۶) فعالیت مورد نظر تحت موافقت نامه های دوجانبه کشور کانادا و دیگر دولت ها قرار گرفته باشد.

* در صورت داشتن شرایط زیر شما می توانید از داخل خاک کانادا برای اخذ مجوز کار اقدام کنید:

! اگر شما دارای مجوز کار به خصوصی هستید و می خواهید برای دریافت مجوز یک نوع فعالیت دیگر از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا درخواست مجوز کنید، می توانید از داخل خاک کانادا اقدام کنید.
! اگر شما در حال گذراندن مراحل کسب اقامت کانادا هستید و در کانادا ساکن هستید.
! اگر شما دارای اقامت موقت کانادا با اعتبار مدت بیش از شش ماه هستید.
! اگر همسر یا پدر و مادر شما دارای ویزای تحصیل یا مجوز کار در کانادا باشند.

• اگر شما دارای شرایطی باشید که بتوانید بدون ویزا وارد کانادا شوید و فعالیت شما جزء آن دسته مشاغلی باشد که برای اخذ مجوز نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی و توسعه کانادا نباشد، شما می توانید در هنگام ورود به کانادا نیز برای اخذ مجوز اقدام کنید.

• پس از اخذ مجوز کار از سوی کشور کانادا شما برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارید . در اینجاست که مشاوران و وکلای برجسته ی موسسه حقوقی سیمرغ در سریع ترین وقت ممکن اقدامات لازم را برای شما فراهم خواهند کرد.
پس از یکسال از ورود شما به خاک این کشور و شروع به فعالیت تمام وقت در این مدت و پرداخت مالیات به دولت کانادا، می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید و بعد از چند سال پاسپورت این کشور را دریافت نموده و به عنوان شهروند کانادا در این کشور سکونت کنید.
• فرزندان اشخاصی که مجوز کار در کانادا را دارند می توانند تا پایان دوره ی دبیرستان از آموزش رایگان در مدارس کانادا بهره مند شوند.
• فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کانادا ظرف سه ماه پس از دریافت مدرک خود می توانند درخواست مجوز کار از دولت کانادا را بنمایند.
دو دسته از مشاغل هستند که برای گرفتن مجوز کار در کانادا نیاز به مجوز ندارند و یا پروسه ی مجوز آن به سرعت انجام می شود.
پرستارهایی که سرخانه باشند.
مدیران و تجاری که زیر نظر پیمان های تجارتی آزاد هستند که این دسته از افراد نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی ندارند.
همچنین افرادی که تحت عنوان بیزینس ویزیتور business visitor وارد خاک کانادا می شوند تحت شرایطی نیاز به اخذ این مجوزرا ندارند.

سیستم اکسپرس انتری: Express Entry

دولت کانادا مهاجران با مهارت را بر اساس توانایی هایشان به عنوان مقیمان دائم کشور کانادا انتخاب می کند تا در کانادا سکونت کنند و بخشی از اقتصاد کانادا باشند، یک سیستم جدیدی برای مدیریت وجود دارد که نشان می دهد چطور افراد بامهارت و تجربه ی کاری درخواست مهاجرت به کانادا را بکنند، این سیستم اکسپرس انتری Express Entry نامیده می شود:

اکسپرس انتری چطور کار می کند:

سیستم اکسپرس انتری برای مدیریت درخواست هایی که برای اقامت دائم کشور کانادا می شودتحت عنوان برنامه های مهاجرتی اقتصاد فدرال مورد استفاده قرار می گیرد:
• برنامه ی اسکیل ورکر فدرال
• برنامه تجارت ماهرانه فدرال
• کلاس تجربه ی کار کانادایی

 

 سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت


شرایط ثبت شرکت در کانادا در هنگام مهاجرت به کانادا و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟
چگونه می توان برای ثبت شرکت در کانادا اقدام نمود ؟
مراحل سرمایه گذاری در کانادا و در نهایت اخذ اقامت کانادا چیست ؟
راههای اقدام برای خرید ملک در کانادا چیست ؟
هزینه های ثبت شرکت در کانادا را می دانید ؟
آیا با ثبت شرکت در کانادا می توان اقامت کانادا و همچنین تابعیت کانادا را به دست آورد ؟
شرایط ثبت شرکت در کانادا با چه هزینه ای امکان پذیر است ؟

 

 

 


این مقاله در باب شرایط ثبت شرکت در کانادا و راههای سرمایه گذاری در کانادا گردآوری شده است و به تمامی سوالات شما در زمینه شرایط ثبت شرکت در کانادا پاسخ می دهد .

1-تصمیم گیری برای انتخاب نام شرکت
شرایط ثبت شرکت در کانادا به این صورت است که قبل از این که اختلاط شرکت آغاز شود باید نام شرکت انتخاب شود در انتخاب نام شرکت باید نکاتی را رعایت کرد هر شرکت یک نام دارد که نباید با نام شرکت های بزرگ و شناخته شده یکی باشد بلکه بایستی دارای تمایز باشد و همچنین گمراه کننده باشد وبا نوع کسب و کار سنخیت داشته باشد در کانادا برای انتخاب نام شرکت بسیار سختگیری میشود و انتخاب نام بخشی از تکمیل اساسنامه است و نباید بیش از نود روز به طول بینجامد.

2- تکمیل اساسنامه
در این مرحله افراد موسس شرکت ایجاد ساختار شرکت را آغاز میکنند و به ثبت میرسانند همچنین در زمان فعالیت شرکت نیز اعضای هیت مدیره میتوانند تقاضای تغییردر ساختار شرکت را داشته باشند. مواردی که در تکمیل اساسنامه باید رعایت شود: نام پیشنهادی شرکت در اساسنامه ذکر شود،استان شرکت خود را در کانادا و قلمرو آن مشخص کند،ساختار شرکت مشخص شود،سهم خود و اشخاص دیگر در محدودیت ها،مسولیت ها و نحوه ی نقل و انتقال سهام در شرکت مشخص شود،تعداد شرکت های وابسته و اعضای هییت مدیره معلوم شود و مقررات شرکت در اساسنامه بایستی قید شود این اساسنامه معمولا باید به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شود،آدرس دفتر و اقامتگاه فرد باید به صورت دقیق مشخص شود همچنین تلفن دفتر نیز باید قید شود و در صورت تغییر باید اصلاح شود اولین نام و نام خانوادگی مدیر عامل شرکت باید در اساسنامه و امضای وی به ثبت رسیده باشد.

۳ – هییت مدیره و مدیر عامل
مواردی که مدیر عامل باید دارا باشد تا بتواند این سمت را کسب کند:
۱ – حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
۲ – عدم سوء پیشینه وی از سمت دادگاه مورد نظر گرفته شده باشد
۳ – یک فرد حقیقی حتما باید این سمت را کسب کند و افراد حقوقی نمیتوانند مدیر عامل باشند
۴- دروضیعت ورشکستگی نباید باشد

خواندن 610 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 تیر 1398 19:34
محتوای بیشتر در این بخش: استرالیا »

جهت مشاوره و مهاجرت با ما تماس حاصل فرمایید :   22806155 (21) 98+

درباره ما

موسسه مشاوره و مهاجرت سیمرغ با مدیریتی مجرب، با هدف راهنمایی متقاضیان و هموارسازی مسیر برای افرادی که قصد گرفتن انواع خدمات ویزا، کار یا گسترش فعالیت اقتصادی یا کسب و کار خود در کانادا،استرالیا،آلمان حوزه شینگن و...را دارند راه اندازی گردید.

سیاست حریم شخصی

ارتباط با ما

  آدرس:  تهران ، نیاوران خیابان باهنر بین خیابان منظریه یکم (آقا خانی) وشهرکتاب نیاوران ساختمان نریمان1380، پلاک 131 ، طبقه سوم واحد هشت

  تلفن:  22806155 (21)98+

  واتس اپ: 09352525995   

ایمیل: info [at] simorghparvas [dot] com