|      22806155 (21)98+    

یکشنبه, 26 فروردين 777 17:53

یونان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخذ اقامت در یونان

اخذ اقامت در یونان

اقامت یونان در بین اقامت های اروپا بهترین گزینه برای ایرانیان است. چه در موضوع اخذ اقامت یونان از طریق خرید املاک و اخذ ویزای طلایی یونان که برنامه ای بسیار پشتیبانی شده توسط دولت یونان است و چه در موضوع اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی که البته برخی آن را اخذ اقامت یونان از طریق برنامه خود حمایتی مینامند. البته اقامت یونان از طریق کار و تحصیل نیز میسر است که همه این روشها را در ادامه بررسی میکنیم.

مزایای کلی اقامت یونان

- امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به ویزا
- امکان اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده
- امکان تحصیل رایگان فرزندان
- بدون نیاز به مدرک زبان

مزایای اقامت یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی

- فاصله نزدیک جغرافیایی تا ایران
- اقتصاد پایدار
- هزینه های بسیار پایین
- سهولت صدور اقامت
- امکان افتتاح حساب بانکی
- سهولت صدور ویزای تایپ D شینگن
- بدون الزام به حضور
- امکان تمدید اقامت برای فرزندان زیر 21 سال
مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

در یونان امتیازات در نظر گرفته شده برای دانشجویان کشور یونان و همچنین سطح بالای این دانشگاه‌ها موجب شده که افراد زیادی مایل به تحصیل در یونان باشند. آموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی می‌شود.

تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی و تحصیلات دانشگاهی توسط دانشگاه‌ها، دانشگاه آزاد، مراکز عالی هنرهای زیبا و مدارس پلی‌تکنیک ارائه میشود. در کشور یونان برخی از رشته‌ها از قبیل گردشگری، هنر، مذهب، ارتش، نیروی دریایی و نظم عمومی در آموزشگاه‌ها ارائه می‌شوند و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند. لازم به ذکر است یکی از مهم‌ترین عواملی که شانس پذیرش در دانشگاه‌های کشور یونان را بالا می‌برد، ریز نمرات تحصیلی می‌باشد .

تحصیلات تکمیلی غیر دانشگاهی اغلب برنامه های فنی و حرفه ای است. نمونه هایی از دانشکده مطالعات مذهبی آتن یا دوره های مهندسی عمران، مکانیک، برق و الکترونیک می باشد. دوره های ارائه شده اغلب به مدت سه سال ادامه می یابد و نتیجه آن دیپلم Dokimou Axiomatikou است. علاوه بر این، مدارس هنرهای زیبا و مراکز آموزش عالی وجود دارد که دوره های کوتاه آموزشی سه تا نه ماه در بیش از 20 حوزه را ارائه می دهند. علاوه بر این، نیز موسسات آموزش حرفه ای (IEK) وجود دارد. این مؤسسات برنامه هایی را ارائه می دهند که که بعدازگذراندن چهارترم دیپلم حرفه ای در حوزه مربوطه تحصیلی رادریافت می کنند.

دریونان تنها نهادهای نظارتی دولتی اجازه طبقه بندی دانشگاه در یونان را می دهند. با این حال، چند موسسه در سطح دانشگاه وجود دارد که بر اساس خصوصی عمل می کنند. اینها به طور عمده شاخه های دانشگاه های خارجی هستند. آموزش عالی یونانی به طور کامل توسط دولت اداره می شود. فقط موسسات دولتی به رسمیت شناخته شده مجاز به ارائه آموزش عالی هستند. بعضی از موسسات خصوصی وجود دارند که همانند بسیاری از مدارس خصوصی، هزینه تحصیلات دانشجویان نسبت به دانشگاه های دولتی یونان بسیار بالاتر است.
مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق کار

برای دریافت اقامت یونان از طریق کار باید شرکتی را پیدا کنید که نیاز به تخصص شما داشته باشد و نتوانسته باشد طی مدت طولانی با آگهی های مداوم استخدام نیروی کارش را از شهروندان یونانی استخدام کند.

معمولا احراز این شرایط به صرفه نیست زیرا عموما در اروپا برای اشتغال باید سرتیفیکیت های کشور مقصد را دریافت کنید و البته زبان کشور مقصد را نیز بدانید و مدارک معتبر زبان ارائه کنید. برای اخذ اقامت کار در اروپا میتوانید به سراغ کشورهایی نظیر آلمان و...بروید که قطعا شرایط بهتری برای اشتغال دارند.
سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

مطابق با قوانین مهاجرتی یونان، اشخاص غیراروپائی می‌توانند اقامت این کشور بوسیله ثبت شرکت برای دو خانواده یعنی مدیر عامل و یکی از سهامداران شرکت و خانواده‌شان اخذ کنند.

تأسیس یک شرکت تجاری یا نمایندگی در یونان توسط اتباع خارجی بدون عنایت به ملیت یا محل اقامت، امکان‌پذیر است. کمترین مقدار سرمایه‌گذاری در یونان برای مؤسسان خارجی شرکتها موردنیاز است که تصمیم به آغاز یک تجارت در این کشور را در سر می‌پرورانند.

خواندن 480 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « عمان

جهت مشاوره و مهاجرت با ما تماس حاصل فرمایید :   22806155 (21) 98+

درباره ما

موسسه مشاوره و مهاجرت سیمرغ با مدیریتی مجرب، با هدف راهنمایی متقاضیان و هموارسازی مسیر برای افرادی که قصد گرفتن انواع خدمات ویزا، کار یا گسترش فعالیت اقتصادی یا کسب و کار خود در کانادا،استرالیا،آلمان حوزه شینگن و...را دارند راه اندازی گردید.

سیاست حریم شخصی

ارتباط با ما

  آدرس:  تهران ، نیاوران خیابان باهنر بین خیابان منظریه یکم (آقا خانی) وشهرکتاب نیاوران ساختمان نریمان1380، پلاک 131 ، طبقه سوم واحد هشت

  تلفن:  22806155 (21)98+

  واتس اپ: 09352525995   

ایمیل: info [at] simorghparvas [dot] com