|      22806155 (21)98+    

پنج شنبه, 30 -2667 10:52

عمان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخذ اقامت در عمان

اخذ اقامت در عمان

راههای اخذ اقامت عمان می تواند گوناگون باشد . در بحث مهاجرت به عمان و شرایط اخذ اقامت عمان باید راههای بسیاری را مورد ارزیابی قرار دهیم . تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .
در ابتدای بحث راههای اخذ اقامت عمان به بررسی شرایط کشور عمان می پردازیم :عمان یک کشور در حال توسعه است و در پنجاه سال گذشته به سرعت در حال رشد است. عمان، به طور سنتی یک کشور بندری و یک کشور گوناگون قومی است که برای معامله گران و مهاجران ساخته شده است.
دین نقش مهمی در زندگی عمانی دارد، تقریبا تمام مسلمانان عمانی. شما باید از مغازه ها و منازل عمومی انتظار داشته باشید که پنج بار در روز نماز بخوانند و بسیاری از مغازه ها در طول روز ماه رمضان بسته شوند.
مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

با افتتاح اولین دانشگاه در دهه 1980، این کشور ثابت کرده است که یک تجربه تحصیلی جامع برای کسانی که تحصیل در عمان را انتخاب می کنند، به همراه دارد. تحصیل در عمان به دانش آموزان فرصتی برای تجربه زندگی در عمان و آشنایی با فرهنگ عربی را می دهد. اکثر رشته ها در تمام مقاطع به زبان انگلیسی تدریس می شود وبرای بسیاری از دانشجویان بین المللی شرکت در مدرسه آسان تر ودرک آنچه آموزش داده می شود، راحت تراست. به همین جهت روزانه به درخواست پذیرش تحصیلی در این کشور افزوده می شود.
از آن جایی که عمان یک دولت اسلامی است، تقویم دانشگاهی از تقویم اسلامی پیروی می کند و تعطیلات مهم اسلامی نیز برای آن ها بسیار مهم است. بسیاری از دانشگاه ها سال را به سه دوره سه ماهه تقسیم می کنند، نیمسال اول از ماه آگوست یا سپتامبر شروع می شود و تا ماه دسامبر یا ژانویه ادامه دارد، نیمسال تحصیلی بعدی از ماه فوریه شروع می شود و تا آخر آپریل ادامه دارد، نیمسال کوتاه تحصیلی از ماه ژوئن شروع می شود و تا ماه جولای یا آگوست ادامه دارد. دانشگاه های عمان به شدت بر روی کسب و کار، تکنولوژی و مهندسی که در بسیاری از دانشگاه های عمان دیده می شود تمرکز دارند.
بعد از فارغ التحصیلی، دانشجویانی که در عمان تحصیل کرده اند به طور خاصی برای کار در کشورهای عربی و کارهایی که توسط شرکت های عربی انجام می شود آماده هستند.هزینه تحصیل در عمان توسط دولت تعیین نمی شود و به همین ترتیب بستگی به برنامه تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما دارد.
مهاجرت به عمان از طریق کار

مهاجرت به عمان از طریق کار

قبل از اینکه به کار در عمان فکر کنید ، شما باید درخواست کنید و یک NOC دریافت کنید که یک سند است که نشان می دهد نه کارفرمای شما که شما را حمایت می کند و نه دولت عمان هیچ مشکلی با ورود شما به کشور برای اهداف کاری ندارند.

دو نوع ویزا برای متقاضیان راههای اخذ اقامت عمان و شرایط کار در عمان وجود دارد:
1. ویزای شغلی برای کسانی که مایل به استخدام در کشور هستند.
2. ویزای اقامت(فقط ویزا)برای همسران و اعضای خانواده یک کارگر که نمی خواهند کار کنند و فقط به عنوان همراه به کشور عمان وارد می شوند .
جهت اخذ ویزای کار عمان می بایست دعوتنامه ای از کارفرمای محلی عمان داشته باشید که مسئولیت شرایط مندرج در دعوتنامه را به عهده بگیرد.
مجوز استخدام باید از وزارت کار در عمان صادر شود و تأییدیه اداره پلیس سلطنتی را داشته باشد. و همچنین متقاضی کار شرایط زیر را داشته باشد:
_سن متقاضی کمتر از 21 سال و بیشتر از 60 سال نباشد.
_شخص باید همان شرایط مندرج در دعوتنامه کاری را داشته باشد.
فردی که در استخدام قرار دارد باید گواهینامه کار خود و یک ویزای اقامت اشتغال داشته باشد و هرکدام از اعضای خانواده باید یک ویزای اقامت خانوادگی نیز داشته باشند. شما برای اخذ اقامت عمان از طریق کار می بایست یک گواهی سلامت داشته باشید . در کار جدید شما به احتمال زیاد یک افسرروابط عمومی همه مدارک لازم را برای شما در رابطه با دوره کاری خود در عمان بررسی خواهد کرد. آنها از شما می خواهند که اسناد هویت خود و همچنین گواهی های آموزشی خود را ارائه دهید . تمام اسناد باید توسط یک وکیل یا دفتر اسناد رسمی در کشور خود و همچنین توسط دفتر خارجی که باید تأیید صحت وکیل و یا شخص دیگری را تأیید کند، تأیید شود .متقاضیان راههای اخذ اقامت عمان همچنین باید اسناد امضا شده توسط سفارت عمان را داشته باشند.
پس از آن بسیاری از کارفرمایان به شما کمک خواهند کرد که اسناد و مدارک را برای همسر و اعضای خانواده تان تنظیم کنید . در اینجا دو گزینه برای اخذ اقامت عمان از طریق کار وجود دارد :
1. ویزای اقامت همراه: برای همسر و فرزندان شما زیر هشت سال است.
2. ویزای اقامت خانواده : این نوع اقامت می تواند شامل اقوام دیگر مانند والدین سالخورده، برادران و خواهران باشد.
سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

ثبت شرکت در عمان به چند دسته تقسیم شده که بسته به نوع شرکت و فعالیت شرکت از درجه ممتاز تا گرید 4 تقسیم بندی می شود.
قوانین ثبت کشور در عمان
۱- طرف ایرانی حقیقی ۲- طرف ایرانی حقوقی (برای مثال متقاضی می‌تواند در صورت داشتن شرکتی در ایران، مدارک شرکت را ترجمه و به عنوان طرف ایرانی حقوقی با طرف عمانی شرکت ثبت کند.)
طبق آخرین قوانین عمان، برای ثبت شرکت در عمان طرف ایرانی ۷۰% و طرف عمانی ۳۰% از سهام شرکت را دارا می‌باشند که این درصد تنها به دلیل وجود قوانین عمان برای ثبت شرکت مطرح شده است، اما طرف عمانی طبق قراردادی که با طرف ایرانی منعقد می‌‎کند هیچ حق دخالتی در مدیریت و سود شرکت نخواهد داشت و طرف عمانی پیرو این قرارداد، تنها به دریافت پولی به صورت ماهانه یا سالیانه اکتفا کرده و در مسائل داخلی شرکت حق هیچ گونه دخالتی ندارد.
در صورت ثبت شرکت در عمان با روش نخست (حقیقی)، مالک یا مالکان ایرانی با گذراندن مراحل ثبت شرکت در عمان که بین ۳ تا ۴ ماه زمان خواهد برد، می‌‏‎توانند شرکت خود را به ثبت برسانند. در این روش مالک باید دفتری اجاره کرده و با استخدام کارمندان پروسه کاری خود را در ۶ ماهه اول از تاریخ ثبت شرکت در عمان اثبات کند. در این دوره ‎ی ۶ ماهه، اقامت ۶ ماهه به مالکان داده شده و آن‌ها باید آمادگی کافی برای بازدید ادارات مربوطه از عملکرد شرکت را داشته باشند. در صورت تایید نمایندگان این ادارات بعد از ۶ ماه، اقامت 1 ساله به مالکان داده شده که قابل تمدید می باشد.
در صورت ثبت شرکت در عمان با روش دوم (حقوقی)، مالک ایرانی می‌‎بایست مدارک شرکت غیر عمانی خود را به ادارات مربوط در عمان ارائه دهد و شرکت جدید که می‌تواند با نام دیگری نیز ثبت شود دایر کند. مزیت این نوع ثبت شرکت در عمان، مدت زمان کوتاه انجام مراحل ثبت شرکت (تقریبا ۱ ماه) و اخذ اقامت 1 ساله بعد از ثبت شرکت می‌‎باشد. در این نوع ثبت شرکت، مالک تنها نیاز به اجاره مکانی برای ۲ ماه نخست خواهد داشت و بعد از آن می‌تواند تنها به داشتن آدرسی پستی بسنده نماید.

خواندن 599 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 تیر 1398 07:48
محتوای بیشتر در این بخش: « مجارستان یونان »

جهت مشاوره و مهاجرت با ما تماس حاصل فرمایید :   22806155 (21) 98+

درباره ما

موسسه مشاوره و مهاجرت سیمرغ با مدیریتی مجرب، با هدف راهنمایی متقاضیان و هموارسازی مسیر برای افرادی که قصد گرفتن انواع خدمات ویزا، کار یا گسترش فعالیت اقتصادی یا کسب و کار خود در کانادا،استرالیا،آلمان حوزه شینگن و...را دارند راه اندازی گردید.

سیاست حریم شخصی

ارتباط با ما

  آدرس:  تهران ، نیاوران خیابان باهنر بین خیابان منظریه یکم (آقا خانی) وشهرکتاب نیاوران ساختمان نریمان1380، پلاک 131 ، طبقه سوم واحد هشت

  تلفن:  22806155 (21)98+

  واتس اپ: 09352525995   

ایمیل: info [at] simorghparvas [dot] com